Дати и Билети

Дата
Ден и час
Локация
Етикети
Наличност и Билети
19/06
Петък 20:00
Друго
Classic Open Air

Детайли

Опера Пловдив и Община Пловдив канят пловдивчани и гостите на града на концерта „Класик Open Air“ със специалното участие на американския пианист Ерик Лу – победител в XIX Международен конкурс за пианисти „Фредерик Шопен“ – Варшава 2025.

Събитието с вход свободен ще се състои на моста над ул. „Гладстон“ от 20:00 часа и ще събере на една сцена солисти и оркестър на Опера Пловдив под диригентството на Ерик Ледерхандлер /Белгия/. Публиката ще има възможност да се наслади на празнична програма с произведения от световната класическа сцена в изпълнение на едни от най-ярките артисти на Опера Пловдив.

В концерта участват солистите Евгения Ралчева, Кирил Манолов, Мария Радоева и Таня Иванова, а специален акцент в програмата е участието на Ерик Лу – един от най-впечатляващите млади пианисти на международната сцена днес.

Съпътстващата програма ще започне в 17:30 часа с концерт на Детската академия на Опера Пловдив, а от 21:30 часа публиката ще може да се наслади и на пърформанс на Балета на Опера Пловдив.

„Класик Open Air“ е част от културния календар на Община Пловдив и от програмата на фестивала OPERA OPEN, който превръща града в сцена под открито небе за среща между класическата музика и широката публика.

Творчески екип

Ерик Ледерхандлер

Ерик Ледерхандлер

Диригент

Действащи лица и изпълнители

Ерик Лу
гост

Ерик Лу

Пиано

Евгения Ралчева

Евгения Ралчева

Сопран

Кирил Манолов

Кирил Манолов

Баритон

Мария Радоева

Мария Радоева

Мецосопран

Таня Иванова

Таня Иванова

сопран

С участието на

Орекстър на Опера Пловдив

Оркестър

Опера Пловдив

Локация

Друго

Друго

адрес